ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Учениците од ООУ,,Ацо Шопов“ го освоија првото и третото место на регионалниот натпревар по математика.

9.4.2021 година.

Учениците при ООУ„Ацо Шопов“,Марко Стојчевски , Емил Здравковски ,Лили Ана Џолева , Димитар Котев ,Иван Кнежевиќ го освоија првото место а Марио Арнаутов, Лука Златков ,Петар Златков го освоија  третото место на регионалниот натпревар по математика.Браво.Ви посакувам успех и награди на државниот натпревар.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
декември 2023
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Следете не