Свечен прием за првачињата во Детската организација

Децата се нашето најголемо богатство, нашата гордост, нашата радост и нашата иднина. Сите деца имаат еднакви права и на сите треба да им се даде неопходната поддршка и овозможат еднакви можности. Светот останува на децата и претставува предизвик да ги научиме да ги спознаат вистинските вредности во животот.

Детската недела се одбележа од 1 до 7 Октомври  под мотото „Градиме мостови- чекориме кон иднината“ со пригодна приредба. На сите првачиња им го честитаме приемот во Детската организација со желба да бидат добри другари, успешни ученици и да ги исполнат ветувањата што ги дадоа во заклетвата.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]