ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

СООПШТЕНИЕ ЗА ПРЕКИН ШТРАЈК

Почитувани,

По одлуката на советот на СОНК, штрајкот е ставен во мирување.

Наставата (воспитно-образовниот процес) ќе продолжи на 29.04.2022.

Учениците од предметна настава се прва смена, а од одделенска настава се втора смена.

Наставата ќе се одвива според распоредот на часови и распоредот на ѕвонење, согласно распоредот за влегување на учениците во училиштето.

Со почит,

ООУ„ Ацо Шопов“-Скопје

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
мај 2024
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не