ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Работна средба на која учествуваа успешни училишта кои реализирале заеднички МИМО активности

На ден 18.02.2020 Тимот на МИО од ООУ„Ацо Шопов“ учествуваше на работна средба на која учествуваа успешни училишта кои реализирале заеднички МИМО активности во 2018/2019 година.Се споделуваа искуства и се дадоа предлози и насоки за спроведување на следни активности во 2020, поддржани од УСАИД и МЦГО во соработка со МОН. Честитки за добиената финансиска поддршка.Гордост и чест е да се присуствува ,,не случајно на ваква средба ,, … како што посочи Господинот Небојша Мојсовски…меѓу 20 основни и средни училишта на државно ниво како единствено од Скопје да биде и ООУ ,,Ацо Шопов,, во партнерство со ООУ ,,Лиман Каба ,,од општина Бутел .

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не