ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Прво место на зонски натпревар во ракомет

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Денес 23.11.2018 година ракометарите на ООУ„Ацо Шопов“,Бутел ,освоија прво место од првиот круг на зонските натпревари и тоа од одиграните : ООУ„Ацо Шопов“: А.Урдаревски (18:13): и ООУ„Ацо Шопов“: Р.Жинзифов (17:5) Браво!. Одиме понатака.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”3789,3790,3791,3792,3793,3794,3795,3796,3797,3798″ img_size=”240×130″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
мај 2024
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не