ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Првиот училишен ден

Училишното ѕвонче го означи стартот на новата учебна 2023/24 година.
Утрово учениците возбудено итаа кон училиштето. Сите со нови спомени и доживувања од летниот распуст.Повторно видување со своите соученици и наставници. Насекаде детски џагор и насмеани лица.
Но, највозбудени и растреперени со измешани чувства на радост, страв, срам или тага беа новите ученици кои тргнуваат во прво одделение.
Општинското основно училиште “Ацо Шопов“ денес свечено ги пречека своите првачиња со пригодна приредба за нив и нивните родители, баби и дедовци. На приредбата присуствувше и градоначалникот на општината Дарко Костовски кој на сите првачиња им додели ранец со училишен прибор
.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
мај 2024
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не