ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

По повод 98 години од раѓањето на Ацо Шопов .

 20.12.2021 година

По повод 98 години од раѓањето на Ацо Шопов ,еден од основоположниците на македонската современа поезија.

Во чест на нашиот патрон Ацо Шопов ,новинарската секција и учениците од 7 в одделение го одбележеа раѓањето на нашиот патрон со онлине презентација на Prezi,каде го презентира неговиот живот,наградите и дел од неговите песни.

 

https://prezi.com/view/1vZSzsgSFDAJQc4S9098

одговорен наставник:Билјана Ристоска -Стомнароска

 

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не