ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Освоени први и втори места на општинскиот натпревар по англиски јазик.

8.04.2021 година

Учениците Максим Наумовски,Катерина Димовска,Ива Аврамовска,Горазд Пејковски,Надица Димитровска,Кристина Шатрова,Теона Цветковска,Јана Анѓеловска,Лина Несторовска,Мила Ивановиќ освоија први и втори места на општинскиот натпревар по англиски јазик.Им посакувам успех во понатамошните натпревари во регионот и државата.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не