ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

ОРИЕНТАЦИСКА СЕСИЈА НА ЦРВЕН КРСТ СО НАСТАВНИОТ КАДАР НА ООУ „АЦО ШОПОВ“

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

На 31.10.2018 година во просториите на ООУ „Ацо Шопов“ во рамки на континуираната соработка меѓу нашето училиште и Општинската организација на Црвен крст Чаир, се оддржа ориентациската сесија за новата унифицирана програма на Црвен крст.
Целта беше да се промовираат хуманите вредности, активностите и целите на Црвениот крст и поголема инклузија на општата популација во активностите на Црвениот Крст. 
Ориетациските сесии воедно имаат за цел да придонесат за вклучување на поголем број на членови и волонтери во организациите (училиштата) и да се создадат поголеми можности за помош на социјално загрозената популација и создавање на нова општествено одговорна популација.
На сесијата беа вклучени 11 наставници од одделенската и предметната настава кои во иднина ќе допринесат за похумано и поодговорно општество преку својата работа со децата од најрана возраст.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”3449,3450,3451,3452,3453,3454,3455,3456,3457,3458,3459,3460,3461,3462″ img_size=”240×130″][/vc_column][/vc_row]

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
мај 2024
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не