ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Одбележување на Ден на екологија

Пролетно чистење и разубавување на училишниот двор со учениците од четврто и петто одделение. Засадување на цветот во училиште со прекрасни љубичици – а мотивот е со љубов и детска смеа до хортикултура и градинарството – учесници се учениците од четврто б одделение, одговорна наставничка Светлана Латиновска Пислевска

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
декември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Следете не