ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Од семе до прекрасни сончогледи

Акција на учениците од четврто одделение – Од семе до прекрасни сончогледВо лето ќе добиеме прекрасни сончогледови цветови кои ќе ни го разубавуваат пејсажот а исто така обезбедуваме полен за пчелите и храна за птиците. Раширете ја идејата и да делуваме за поубава Македонија.

и.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
декември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Следете не