ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Низ интегрирани активности по предметите математика и ликовно образование учениците од II б одд. научија за симетрија.

8.04.2021 година
Низ интегрирани активности по предметите математика и ликовно образование учениците од II б одд. научија за симетрија, симетрични форми и оска на симетрија. Воедно ги изразија своите креативни способности и направија интересни композиции од бои и форми. Одделенски наставник: Магдалена Андонова.
May be art

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
декември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Следете не