ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Заедничка завршна МИО активност на училиштата ООУ ,,Ацо Шопов,,и ООУ,, Панајот Гиновски,,. Учениците од петтите одделениа истражуваа и собираа материјали со цел изработка на Хербариум како дел од долгорочна активност (април – октомври) . Денес ги презентираа своите збирки . Уште една успешна завршена МИО активност со подршка на МОН.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не