ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Меморијален центар на холокаустот на Евреите во Македонија

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

На ден 7.12.2018 година 28 ученици од 8б со одделенскиот раководител го посетија меморијалниот центар. По предметот македонски јазик учениците ја анализираат лектирата „Дневникот на Ана Франк“. Поврзаноста на содржината за прогонување и уништување на Евреите за време на Втората светска војна, убивање во масовни размени нè поттикна да слушнеме повеќе информации.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”3955,3956″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не