ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

МЕЃУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ„ДЕЧЈЕ ЦАРСТВО“ ВО БАЊА ЛУКА

13 меѓународен фестивал на детски поетски творби „Дјечије царство“ во Бања Лука април,2019. Ученичката Анастасија Ѓорѓиевска од 7б одд. со лична творба „Детството во мојата татковина“ под менторство на наставник Весна Додевска влезе во финале.ГО ОСВОИВМЕ ТРЕТОТО МЕСТО.БРАВО!

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не