ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Меѓу општински натпревари во Зона СЕВЕР

На 25-12-2019 год. Во ООУ АЦО ШОПОВ – Радишани се одигра Меѓу општински натпревари во Зона СЕВЕР, во ОДБОЈКА машка и женска конкуренција
Резултати женски:
1. Исмсил Ќемали – 26 ЈУЛИ 0- 2
2 АЦО ШОПОВ – Исмсил Ќемали 2 – 0
3. АЦО ШОПОВ – 26 ЈУЛИ. 2 – 0
Резултати – Машки
1. Исмсил Ќемали – АЦО ШОПОВ 0 – 2
2. ИСМСИЛ ЌЕМАЛИ – ПАНАЈОТ ГИНОВСКИ. 2 – 1
3. ПАНАЈОТ Гиновски – АЦО ШОПОВ 0 – 2

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не