ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Испити по математика и физика во организација на ПСУ „Јахја Кемал“

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Денес 16.03.2019 година учениците од ООУ„Ацо Шопов“учествуваа на испитите по математика и физика во организација на ПСУ „Јахја Кемал“ Одговорни наставници: Весна Јакимовска, Дара Драгановска.👩‍🎓👨‍🎓Учениците Ева Митевска и Филип Тарчуговски го положија испитот и освоија директен упис во средното училиште.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”4621,4622,4623,4624,4625,4626,4627,4628,4629,4630,4631,4632,4633,4634,4635″ img_size=”240×130″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
април 2024
П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Следете не