ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Грижа на стари лица

По повод месец на “Грижа на стари лица”. Денес 27.11.2019 г. го посетивме домот за стари лица Вита Ве со цел да покажеме дека се грижиме за постарите лица, да им пружиме љубов, почит и внимание. Членовите на музичкиот оркестар од училиштето свиреа песни со кои ги разиграа, развелија и создадоа убав и пријатен престој. За спомен им подаривме цртежи, нацртани од ученици од 5 одделение. Одговорен наставник Катерина Јефтимоска.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
февруари 2024
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Следете не