ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Еколошко-хортикултурната секција

Работа на Еколошко-хортикултурната секција на 2б одделение.

Засадување растение-грав. Од семе до плод. Редовно наводнување и додавање дохрана
.
Изработка на Еко бувчиња од природен материјал-орев и цртање на природен материјал-камен
Цртање на камења,
Собирање плодови од училишната градина и подготовка на зимница
Украсување на училницата со есенски мотив, садење цвеќе и украсување на тегли со есенски лисгови
Одговорен наставник
Марија Анѓелова

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
мај 2024
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не