ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Едуино, националната веб-платформа за образование

Во иднина, сите воспитувачи, одделенски наставници и родители на оваа платформа ќе може да најдат и преземат материјали, игри и активности спремни за користење за деца од 3 до 10 годишна возраст.

Меѓутоа, со оглед на моменталната состојба, се одлучивме платформата во моментов да ја приспособиме за потребите на образовниот систем и да креираме Е-училница за следење на видео предавања за ученици од прво до деветто одделение.

 

Home

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не