ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Чествување на празникот 11 Октомври, Ден на востанието на Македонија

Денес на платото пред Општина Бутел беше одржано чествување на празникот 11 Октомври, Ден на востанието на Македонија, во кое земаа учество ученици од нашето училиште.
Честит празник !

                     

 

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не