ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Денес, 26 март 2022 г., сабота, во нашето училиште, ООУ ” Ацо Шопов ” – Бутел, се одржа 40 – тиот Регионален натпревар по математика за учениците од основните училишта од нашиот регион. Истиот беше во организација на Сојузот на математичари на Македонија. На натпреварот учествуваа ученици од четврто до деветто одделение.

На сите учесници им го честитаме постигнатиот успех, а на оние кои ќе продолжат на државниот натпревар им посакуваме одлични резултати.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не