ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

150 години од раѓањето Гоце Делчев.

Одбележување на 150 години од раѓањето на еден од најголемите македонски војводи Гоце Делчев,идеолог, организатор и водач на македонското револуционерно национално ослободително движење.

 

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не