ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

ОТВОРЕНА Е ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА СПОРТОТ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Денес,во спортската сала “Иван Хаџи Николов” во Радишани,беше отворена европската недела на спортот.На првиот натпревар во одбојка ,нашите одбојкарки од ООУ„Ацо Шопов“ играа со одбојкарките на ОУ„Живко Брајковски“.Сите добија медаља за квалитетната игра од Градоначалникот на Општина Бутел.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”3074,3075,3076,3077,3078,3079,3080,3081,3082,3083,3084″ img_size=”200×100″][/vc_column][/vc_row]

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Следете не