ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

ОТВОРЕНА Е ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА СПОРТОТ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Денес,во спортската сала “Иван Хаџи Николов” во Радишани,беше отворена европската недела на спортот.На првиот натпревар во одбојка ,нашите одбојкарки од ООУ„Ацо Шопов“ играа со одбојкарките на ОУ„Живко Брајковски“.Сите добија медаља за квалитетната игра од Градоначалникот на Општина Бутел.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”3074,3075,3076,3077,3078,3079,3080,3081,3082,3083,3084″ img_size=”200×100″][/vc_column][/vc_row]