ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

150 години од раѓањето Гоце Делчев.

Одбележување на 150 години од раѓањето на еден од најголемите македонски војводи Гоце Делчев,идеолог, организатор и водач на македонското револуционерно национално ослободително движење.

 

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
мај 2022
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Следете не