ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Честит празник на сите жени и мајки!

8.03.2021 година

Денот на жената и мајката го обележаа учениците од прво и второ одделение.Тие своите честитки ги подарија на вработените и со тоа им го честитаа празникот ,а дома мама силно ќе ја гушнат.За тоа се погрижија учениците од 2 в одд . со наставничката Олгица Џоровска,учениците од Iв со наставничката Александра Неделковска и I б со наставничката Марија Ангелова.Учениците од II б со наставничката Магдалена Андонова го уредија ликовното катче.

Честит празник на сите жени и мајки.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
септември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Следете не