ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Учениците од ООУ,,Ацо Шопов“ го освоија првото и третото место на регионалниот натпревар по математика.

9.4.2021 година.

Учениците при ООУ„Ацо Шопов“,Марко Стојчевски , Емил Здравковски ,Лили Ана Џолева , Димитар Котев ,Иван Кнежевиќ го освоија првото место а Марио Арнаутов, Лука Златков ,Петар Златков го освоија  третото место на регионалниот натпревар по математика.Браво.Ви посакувам успех и награди на државниот натпревар.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
октомври 2022
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Следете не