ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

ОТВОРЕНА Е ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА СПОРТОТ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Денес,во спортската сала “Иван Хаџи Николов” во Радишани,беше отворена европската недела на спортот.На првиот натпревар во одбојка ,нашите одбојкарки од ООУ„Ацо Шопов“ играа со одбојкарките на ОУ„Живко Брајковски“.Сите добија медаља за квалитетната игра од Градоначалникот на Општина Бутел.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”3074,3075,3076,3077,3078,3079,3080,3081,3082,3083,3084″ img_size=”200×100″][/vc_column][/vc_row]

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
октомври 2022
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Следете не