ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Освоени први и втори места на општинскиот натпревар по англиски јазик.

8.04.2021 година

Учениците Максим Наумовски,Катерина Димовска,Ива Аврамовска,Горазд Пејковски,Надица Димитровска,Кристина Шатрова,Теона Цветковска,Јана Анѓеловска,Лина Несторовска,Мила Ивановиќ освоија први и втори места на општинскиот натпревар по англиски јазик.Им посакувам успех во понатамошните натпревари во регионот и државата.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
септември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Следете не