ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Недела на патронот Ацо Шопов-одбележана од ликовната секција .

Во чест на патрониот празник на нашето училиште,учениците од 2 в одд. и ликовната секција со наставничката Олгица Џоровска, работеа по примерот на пчеличките и пеперутките.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
октомври 2022
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Следете не