ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Нашите шампиони во фудбал

На одржаното општинско натпреварување на ниво на општина Бутел ООУ Ацо Шопов го освои првото место.

Во полуфиналето беа подобри од своите врсници од ООУ Живко Брајковски со резултат 3:0, додека во финалето се сретнаа и извојуваа победа од 2:1 над своите противници од ООУ Климент Охридски.

Со освоеното прво место на општинско ниво директно се пласираа на градското натпреварување.

Ментор

Наставник по физичко и здравствено образование.

Никола  Арсов

 

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
октомври 2022
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Следете не