ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Натпревари во шах на ниво на град Скопје

На ден 04 11 2019 се одржаа натпревари во шах на ниво на град Скопје во кои учествуваа ученици од петто до деветто одделение.Најдобро пласиран беше Кристијан Велковски 8в со освоено четврто место.Ментор Сунчица Стојковска
Учествуваа: Петар Велковски 6б,Димитар Котев 6в,Леонид Димовски 7б, Михаил Велковски 9в, Филип Димитров 9в со менторите Сунчица Стојковска и Лиле Рабреновиќ.

  

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
септември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Следете не