ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

МЕЃУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ„ДЕЧЈЕ ЦАРСТВО“ ВО БАЊА ЛУКА

13 меѓународен фестивал на детски поетски творби „Дјечије царство“ во Бања Лука април,2019. Ученичката Анастасија Ѓорѓиевска од 7б одд. со лична творба „Детството во мојата татковина“ под менторство на наставник Весна Додевска влезе во финале.ГО ОСВОИВМЕ ТРЕТОТО МЕСТО.БРАВО!

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
октомври 2021
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Следете не