ОСНОВНО ОПШТИНСКО УЧИЛИШТЕ „АЦО ШОПОВ“ СКОПЈЕ

Европска недела на кодирањето

Овој настан  во ООУ „Ацо Шопов“ – Скопје се одржуваше од 16 до 18 октомври 2019, е нова иницијатива која има цел да ги доближи кодирањето и дигиталната писменост до сите на забавен начин.Учениците имаа за задача да програмираат во визуелен програмски јазик scratch.

Настанот го организирање по информатика Билјана Симоноска Антовска.

Националната веб-платформа за образование

ОПШТИНА БУТЕЛ

Календар
октомври 2022
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Следете не